2010-ALES 9.MAYIS SINAV SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANIYOR


ALES’e, bir lisans programından mezun olabilecek durumdakiler ve lisans programlarını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar ve yabancı uyruklular da girebilecek. Bu sınava girmek isteyen adaylar, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr adresli internet adresinden kılavuz ve aday bilgi formuna ulaşabilecek. Ayrıca kılavuz dağıtımı yapılmayacak. Elektronik ortamdan başvurular da bu siteden yapılacak. Adayların, başvuru işleminden önce 40 YTL sınav ücretini bankaya yatırmaları gerekiyor.

Daha önce ALES’e giren adaylar internet aracılığıyla, bu sınava başvurmamış adaylar ise başvuru merkezleri aracılığıyla sınava başvurabilecek. Başvuru merkezleri aracılığıyla yapılacak başvurular sırasında 3 YTL hizmet ücreti ödenecek. Başvuru süresi 15 Ekim 2008’de sona erecek.

2008-Sonbahar Dönemi ALES, 16 Kasımda Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van, Zonguldak, Lefkoşa ve Bişkek’te yapılacak.

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan yetenek testi uygulanacak. Türkçe yapılacak sınavda her bir aday için sayısal, sözel ve eşit ağırlıklı üç ayrı ALES puanı hesaplanacak ve sonuçlar adayların adreslerine sınav sonuç belgesiyle gönderilecek.

2010-9 MAYIS ALES SORU VE CEVAPLARI SİTEMİZDEN AÇIKLANACAKTIR…

Reklamlar

Mayıs 7, 2010 tarihinde Güncel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: