Yiğit Bulut Kemal Kılıçdaroğlu ve listesini yorumluyor


HABERTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan seçilmesiyle sonuçlanan süreci değerlendirdi:

“Yeni listeyi gördük. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında ortaya koyduğu birçok dinamiğin çözümlerini gerçekleştirecek isimleri içermiyor. Türkiye’nin temel paradokslarıyla ilgili alanında uzmanlaşmış, alanında tez koyabilecek isimleri içermiyor. Gazetecilerle ülke yönetilmez. Parti yönetimi alanında uzmanlaşmak ayrı bir şeydir.

Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlık manifestosu yayınlamalıdır. Dün yaptığı konuşmayı çok düşük bir Recep Bey polemiği ile başladı ve bitirdi. Bir genel başkanının manifestosunu ortaya koyacağı gün böyle konuşma yapılmaz.

Bir iktidar partisi için Türkiye’nin küresel vizyonu, atılan adımlar, ekonomide, sivil-asker ilişkilerinde, yeni dış politikalarında parti meclisinde bunları ortaya koyabilecek bir isim görmedim. Artık başkan olduğuna göre genel başkanlık manifestosunu Recep Bey polemiğinden kurtularak ortaya koyması gerekiyor.”
kaynak haberturk

Reklamlar

Mayıs 23, 2010 tarihinde Güncel içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: