Kullanım Şartları

http://www.dizivesarki.wordpress.com sitesinde en çok rastlayacağınız alanlardan biride makaleler ve resimler olucaktır.Sitemizin genel amacı öğrendiğim şeyleri paylaşmak ve aklımda tutamadığım bir çok konuyu buraya yazmak.Sitedeki tüm yazılar site kullanıcılarının eğlenmesi ve bilgilenmesi amacı ile yazılmıştır. Sitemize katkınızı yorumlarınızla bulunabilirsiniz.

http://www.dizivesarki.wordpress.com sık sık başka sitelerden linklere yer verir; bu şekilde işlenen konu daha da zenginleşmiş olur, isteyen verilen linklere tıklayarak ilgili konuda farklı bakış açılarını görebilir ve yorumlarda buluabilirsiniz. İçerikte genel olarak kişisel izlenimlerim bulunur, ve yazılar için dil kurullarına uyulmaya dikkat edilir.. Başka bir siteden alıntı yapılırsa da başka sitelerin lisans şartlarına bağlı kalınır ve kaynak gösterilir.

Lisans şartları

Tüm içerik Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 License ile lisanslanmıştır, bu lisansın şartları özetle şu şekilde tanımlanabilir:

1. Alıntı yapılan içeriğin kime ait olduğu belirtilmelidir, ve ilgili makaleye link verilmelidir.
2. Alıntı yapılan içerik herhangi bir şekilde ticari amaçla kullanılamaz.
3. Alıntı yapılan içerikte hiçbir değişiklik yapılamaz.
4. Alıntı yapılan yazı kısmı olarak alınıp özgün yazı olarak gösterilemez.
5. Alıntı yapılmadığı taktirde lisans şartlarına göre dava açılma hakkı saklı tutulur.

Her ne şekilde olursa olsun blog siteleri arasında karalanmak istemiyorsanız lütfen ama lütfen alıntı adresini bir link ile veriniz.

Bu şartları yerine getirdikten sonra, artık alıntı yapabilirsiniz; bilgiyi paylaşmak güzeldir.Paylaştıkça daha iyiye daha güzele gideceğiz.

  • Not: Bu makale Domatessuyu.Com‘dan alınmıştır.
  • Not: Bu yazıda Domatessuyu.com sitesindeki “Kullanım Şartları” isimli yazıdan alıntı yapılmıştır.

Bunlar genel örnekler ve yapılması gerekenler sizinde alıntı yaparken bu konularda dikkatli olacağınızdan eminiz.

%d blogcu bunu beğendi: